9. Vodění medvěda na téma "Lidové zvyklosti dle ročních období" - 18. února 2023

17.03.2023 09:40

Medvěd je původní symbol síly a plodnosti. Byl a dodnes je hlavní postavou všech průvodů, chodí od domu k domu, tančí s hospodyněmi a náhodnými dívkami - píše se o této tradici.U nás tančil medvěd spolu s dalšími 36 maskami. Pár masek z půjčovny, ale spousta nápaditých vyrobených doma a každoročně jiných. I díky několika hostům byla účast v maskách rekordní a nevadil ani menší déšť, téměř všichni došli až k poslednímu domu. Hospodyňky čekaly s pohoštěním, hospodáři s lahvinkami a ještě přidávali koruny do kasičky i výslužku do kočárku, některé výslužky čekaly i na klikách dveří. Díky všem! Jsme rádi, že je u nás většina ze 169 obyvatel opravdu veselých, pohostinných, ráda se baví. Nakonec jsme se i s harmonikářem a bubeníkem sešli v kulturáku, abychom výslužky ochutnali a pobavili se.

Fotky na Rajčeti - klik FOTO na liště - GALERIE