Místo Kvatrolu DoubleDouble-R-2015 (R-tým 2015 - díl. 7.)

23.06.2015 19:35

„Tak trochu víkendový maraton“

Je za námi další závodní víkend (20.-21.6.2015). Začal nám vlastně už v pátek v podvečer tréninkem. Holky na proudech se pokoušely inovovat své zákleky a Míši PP to přišlo zřejmě dosti nudné a rozhodla se sklouznout i na asfaltu. Efekt výborný, ale jsme rády, že vyvázla "pouze" s do krve odřenými dlaněmi a kosti má celé :-).

Navíc jsme se rozhodly potrénovat více i na závodech a naplánovaly jsme v sobotu hned tři soutěže. Jako první jsme zamířily na PHL do Rymic kousek za Holešovem. Trošku zmatku kvůli startovnímu pořadí nás nerozhodilo a po domluvě s holkama z Pravčic jsme na přípravu zamířily jako sedmé. Náběh hladký jako sklo, start z „lesa“ + útok Zahnašovických holek poznamenaný nesportovním zahulákáním ... (jejich výkon tím byl ovlivněn a nemohl být stoprocentní).... takže základna na jistotku a něco navíc - "kromě výstřelu nic neslyšíme". Příprava byla poměrně rychlá, předstartovní plácnutí a jdeme na to. Po výstřelu zaznělo skřípání hřebů a jistý běh k základně, přesto mírné podklouznutí... I tak vypadalo vše dobře a jen se čekalo, co holky vepředu. Sedne nám konečně útok jako pokus z tréninku? „Pravá“ Míša po pátečním lapání zajíce ... se zalepenou rukou sedla, „levá“ Míša taky a co teď? Bez váhání, téměř zaráz na nás zasvítil čas 16,59 PP a 16,44 LP. 

Holky se konečně shodly! A my se vyhouply na první příčku. Na závěrečný nástup jsme nečekaly, omluvily se, naskákaly do aut a pádily směr Opatovice na naši Velkou cenu. Přejezd byl však tak rychlý, že jsme - ujely dešti a ještě stihly pokusy všech týmů veteránů.

Měly jsme čas se v klidu připravit na náš další závodní útok. Opatovická trať s mírným převýšením a protivítr = povely stejné jako v Rymicich… (pro nás už typické) NA JISTOTU. Útok se nám povedlo rozběhnout slušně. Adél pohlídala vodu a poslala ji holkám právě akorát. Většinu týmů před náma potrápil již zmiňovaný silný protivítr od terčů a ani nám se nevyhnul. Rozprach z proudnic omyl dokonce i proudařky a zakryl i čísla na časomíře... Výsledný čas byl tak pro zadek velkým překvapením a znamenal i první místo. PP 17,39s a LP 17,34s = Míša a Míša se začínají sestříkávat :). Celkové umístění završilo první DOUBLE víkendu.

Aby toho nebylo málo, zamířily jsme na vyhlášenou noční soutěž do Oprechtic (nedaleko Frýdku-Místku).

Naše košařka Marťa měla však už jiné povinnosti a tak bylo potřeba najít náhradu. Domluvy se měnily jako počasí až nám trn z paty vytrhla na poslední chvíli Katka ze Skrochovic. Rychlý trénink až na místě... trocha paniky z nepasujících gumiček, z tryskové rychlosti Katky :-D chybějícího barbusu a šlo se na věc. V ženské kategorii už bylo k vidění pár neplatných pokusů, samozřejmě jsme se něchtěly zařadit mezi ně a tak tedy do třetice "na jistotu". Katka na mě počkala, neutekla mi, ale savice v kádi už pak ano (co jsem s těma rukama dělala, fakt nevím)… Takže pozdější voda, trochu prostřik = 17,63 P, (17:34 L) a setinka ztráta na zatím první - domácí holky. Startovaly jsme zhruba v půlce startovní listiny a celkové umístění ještě nebylo jisté. Rozhodly jsme se pro brzký návrat domů a pošetření sil na neděli, ale "šéf" nás přehlasoval :-D 

a zavelel zůstat na útoky dalších týmů holek :). Čekání nám nakonec vykompenzovala radost z celkového druhého místa! A teď honem do Radíkova („hotel u Hynčiců“) ...večerní svačinka Majdy a Míši....a do postele...čeká nás ještě další kolo Velké ceny. Dobrou noc strýčku Fido.

Nedělní odjezd až o půl desáté. Spánku i tak příliš nebylo a tak byla cesta na závody poklidná, doprovázená poslechem extra hitů z našeho nového CD. (Letos je to fážně fšehochuť: od popíku, přes pohádky až k Múdré sově). 

V Troubkách jsme pak mrkly i na naše malé soptíky, kteří soutěžili v kategorii mladších žáků. V kategorii žen nastoupily jako první holky ze Špiček - svůj útok dokončily v čase 16,53s. My se postavily na start už jako druhé. „Pravá“ Míša musela překonat mřížku u základny, já s Marťou doběh na mokré desky, ale jinak slušná trať. Jen kdyby někdo těsně po startu nehoukl něco o časomíře a my se na zadku trošku nezasekly...

ale nic, jdeme dál, na co čekat, Marťa si aspoň vyzkoušela nový chvat na košíku.... a předek rozběhnutý dobře, tak co bude? Sedni, stříkni, raduj se? Časomíra se zastavila na finálních 16,62s a napravo rovnou 16,30s a nej sestřik dne. Druhé místo, další body do celkového hodnocení VC a druhý DOUBLE na světě!

Běžecký maraton bychom nejspíš nedaly, ale ten víkendový - hasičský - jsme zvládly, juchů :)

Závěrem bychom chtěly poděkovat za rychlou domluvu a výpomoc na košíku - Katce ze Skrochovic! Děkujeme!!!

FOTO Z VÍKENDU ZDE!

L. & M.