Peklo v Čertovině, Chalupy "Betlém" v Hlinsku a Skanzen Veselý kopec

01.10.2022 16:30

Zájezd SDH za čertovskou zábavou, historií venkova, pěknými chalupami, dobrým jídlem.

40 dospěláků a 9 dětských hrdinů jelo tam i zpět. Čerti nás v podzemí pořádně proklepli, slovně i holí, čertovské trefné i troufalé poznámky dokonale seděly.

Děcka vyzkoušela učitelská čertice, dospělí byli trestáni za hříchy, Lucifer mohl přitvrdit, ale chtěl se jen se všemi vyfotit. Kafe s tombolou v čertovské kavárně, oběd v čertovské restauraci. V dokonale navrženém interiéru se kovář a tesaři pořádně a skvěle vyřádili, motivy pekla jsou v každém detailu. Po obědě přejezd do Hlinska, procházka mezi chalupami. Třetí zastávka skanzen Veselý kopec, množství vybavených chalup, stodol, mlýn, pár bramborových ochutnávek, hospůdka. Na závěr popovídat si o zážitcích v Herešově krčmě v Poličce - z pekla do středověku.