Přerovsko – extraligový Marathon za námi!

25.06.2012 11:41

Takto jednoduše by se dal shrnout víkend, který právě uběhl. Extraliga na Přerovsku se snad vyvedla a my si konečně můžeme užít zbytek závodů, které jsou ještě před námi.

Popisovat, co všechno bylo třeba připravovat, jak dlouho to trvalo a že síly docházely už zpočátku týdne asi není třeba – kdo pořádá závody, tak jistě ví, co mám na mysli. Všechno jsme ale přežili ve zdraví. A tak jen pár slov k těmto dvěma závodům…

Extraliga v Olšovci byla kvalitně připravená a podle názorů kolemjdoucích se i líbila!:) Trať, alespoň podle výsledků, také ,,sedla“  a Radíkovské terče nebyly taky nijak zákeřné (ale přeci jen někoho potrápili;-)).  U mužů se nejlíp dařilo Plumlovu. Ranní trénink na místní trati;-) jim asi trošec vypomohl, ani uletěné céčko je nezastavilo a tak zaslouženě brali za čas 16:46 (LP 16:31) zlatou. Druzí byli muži ze Staré Říše – čas 16:87 (PP 16:58), a třetí kluci ze Špiček, kteří si časem 16:87 (LP 16:76) udělali osobák...

U žen to bylo velmi napínavé. Jako první šly na start Chrášťany, bohužel Léňu to trošku potrápilo na konci a výsledný čas 19:51 stačil až na 13.místo. Barča vpravo ale krásných 15:91. Holky z Nevcehle předvedly hezký útok s časem 16:94 (PP 16:73) a braly celkové třetí místo. My jsme šly na start jako obvykle třetí.  Holky vzadu odvedly kvalitní práci, já jsem teda fest nestíhala (asi nějaké erupce na slunci :() + špatně odhozená hadice a velké prostřiky na obou terčích, výsledný čas i tak 16:93 - Marťa vlevo 16:71. Holky z Vítiněvse, krásné sestřiky a supr čas 16:12 (LP 16:04) se ujal vedení. Další, kdo ukázal 16 byly holky z Výčap, tentokrát v ,,provizorním týmu“ (Verča – LP byla zraněná) . Konečný čas 16:96 (LP 16:81) stačil ,,pouze“  na bamborovou příčku, ale myslím, že holky byly velice spokojené!

Trošku se protáhlo vyhlášení, jak už to tak bývá - a to z důvodu vyhlašování i VC OSH Přerov. S tím my, ani pořadatelé nic nenaděláme a každá liga má svá pravidla. Ani nevím, jestli se uskutečníl pochod ala Olšovec – Radíkov, jak bylo psáno na facebooku :). Každopádně přejezd byl tentokrát velice krátký. Večer nemůžu moc posoudit, pořád bylo co zařizovat,někam lítat…doufám, že se všeci najedli a i dost popili ke své spokojenosti. Poděkování patří i Dj Davidovi!!:)

Nedělní závody pro mě utekly teda velice rychle. Už od 6 hodin jsme byli rozdělené na týmy  - ,,řízky, úklid, holky pro všechno“ a tak na hřiště jsem se společně s týmem ala řízky (Marťa,Marťa,Kamča:)) dostala až kolem půl 12, takže pořádně nevím co se dělo. Slyšela jsem něco o hymně, že byla nějaká supr vsuvka:-D (Robééért a jeho technika trošku prý ,,hafrovala“;-))… Jídlo snad taky všem chutnalo – ikdyž pak pochybělo, za což se tedy omlouváme. Je těžké odhadnout počet porcí, ale novinky v Radíkovské kuchyni se očividně ujaly! Ovary, tlačenky apod. jsme vyměnili a snažili jsme si s holkama a Vlastíkem prosadit jiná jídla, což se nám částečně splnilo:).

A jak to tedy dopadlo?Muže jsem opravdu moc nestíhala, tak jen výsledky : první skočili Nevcehláci :) s časem 16:44 (LP16:30 – a nejlepší proudař ex - Lukáš), druzí byli chlapi z družstva Renmotor Jinolice – čas 17:05 (PP 16:60), a třetí skončili Pasohlávky – 17:13 (PP16:99).

U žen se celkově nikdo teda nepáral s vodou, snad jen holky z Chrášťan, zdálo se mi, že šly trošku opatrně, než chodívají, každopádně se jim to vyplatilo a krásným časem 16:22 se ujaly vedení, které jim vydrželo do konce. Výborné sestřiky a doklekly uchvátili i mého tátu!:) (PP 16:09) a tak uhájily loňské první místo!:) Holky z Nevcehle – teďkom si nemůžu vybavit,co tam bylo…poptám se a snad dopíšu;-), konečný čas 17:43 (PP16:43) stačil na 4. místo.. .A my holky RADÍKOVSKÝ?  – no voda parádní (někteří tvrdili, že nás trošku utopily, ale musím se holek zastat a říct, že holky daly vodu dle předchozích tréninků) – takže ,,náš mezičas“ byl supr, jak už to tak bývá, já bežela krok a půl, až dva za Marťou…ale únava byla vidět určitě na všech, nohy jsme skoro táhly za sebou… já jsem si hadici nesla jak nejdál to půjde, vlevo Marťa byla trošku vykrácená, takže byla o chlup dál od čáry než já a k tomu se přidal škaredý proud z proudnice – takže výsledný čas  byl 17:22. Vpravo však 15:70. Radostí jsme neskákaly, ale myslím si, že jsme byly i docela rády, protože PO TOM VŠEM CHYSTÁNÍ , ať si každý říká kdo chce, co chce :-P, JSME  TOHO MĚLY PLNÉ KECKY. Celkově jsme se umístily třetí.  Na druhém místě bodovaly holky z Výčap s časem 17:15, (LP 16:62).

Nástup se pak tak trochu protáhl, za což se omlouváme, ale pracujeme na tom! Vše se snažíme postupně vylepšovat a všemi silami prosazovat. A  co se dělo po nástupu? ÚKLID!! Nechápu, kde jsme vzali ještě nějaké síly, ale nějak jsme to zdárně douklízeli a nemůžu si odpustit hlášku nedělního podvečera – ala ŘETĚZOVÁ REAKCE, kdy jsme měli už vše schováno, uklizeno, několikrát jsme se vytočili u hasičárny a jeli zpět… Marťa: ,,Ty voe, ještě časomíra…“, na což moje reakce byla - ,,no týýý voe, časomíra…“, Míša se otočila – uviděla časomíru  a slovům: ,,Ty vóóóe, časomíra“ jsem se začala smát a chudák Pavel, který nám pomáhal, jen na nás koukal a jeho slova: ,,ty voe – časomíra“ to zabila…:-D.

No a málem bych zapomněla - čekání na příjezd Bříšťan (už v pátek), byla taky pecka. Hlášeni byli na osmou hodinu večerní, a když kluci volali, že už jsou v Olomouci, tak jsme si řekli, že na ně u hasičárny počkáme. To jsme ale nevěděli, že jejich cesta z Olomouce bude trvat přes dvě hodiny:-D ! A když dojeli avií, tak se nebylo čemu divit...;-) 

 

Tak to by tak stručně bylo. Čágo bélo a něco pro inspiraci  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jICzvR2OSJE

 autor: yfca

Diskusní téma: Přerovsko – extraligový Marathon za námi!

Datum: 19.03.2017

Vložil: Smithe377

Titulek: John

Keep working ,impressive job! ffebecacekdfgdfe

Přidat nový příspěvek