Stříbrná sobota, ohnivý pohár a písmenková neděle (R-tým 2016 - díl 3.)

13.06.2016 06:37

Po předešlých výkonech jsme uvažovaly o změně sportu - šachy. Ale prej nemáme blbnout, jsme takoví mimoni, že bychom mohly usnout a vypíchnout si oko. Po závodech v Babicích VCPR jsme se tedy ještě hecly a začaly znovu ladit mouchy na vodě. Děkujem pořadatelům za možnost tréninku a přihlížejícím za diváckou kulisu... Dojíždění holek není vždy jednoduché a tenhle trénink na závodní dráze nám važně prospěl.

Po zvážení situace... a nakonec i po domluvě řidiče (ve čtvrtek večer) jsme se rozhodly přeci jen zkusit vyjet s mimoněma na extraligu. Protože nevíme, jak to vlastně všecko ještě bude a co a jak dopadne.... nechceme si ZATÍM nechat utéct ani VCPR. Tudíž jsme povolaly do zbroje i nemimoňský Radíkov (v rámci Míšiné PP spolupráce v SDH Kozmicích).

Páteční trénink se ovšem nesl v duchu "nejezděte nikam a vlastně raději ani na tu VCPR" -  1) Bez treter, placák u terče, jen to luplo! 2) Bez spojek na rozdělovači no a za 3) a za 4) brutální prostřik na LP na závěr chcípnutí mašiny a jako třešnička na dortu - zjištění ze "c" hadice k LP je v .... pytli a pojistka též. Forma jako hrom!!!

No nic, no. Šéfovi se podařilo mašinu rozebrat a složit a vypadá to, že jako startuje... Proudnice opravena... a hadice - smůla no...asi to prej bude prášit. Nicméně hasičské auto v sobotu ráno vyráží na závody směr Chvalovice. Zuzka motorkářka mne nabírá na atle závodech a vyrážíme za zbytkem...vstříc svému hasičskému osudu. Dojedem tak akorát, abychom se stihly rozběhat, aby nám pět lidí potvrdilo, že hadice je vážně v trapu... a je to risk s ní běžět... stavíme se na přípravnou.... Snažíme se usmívat a modlíme se ať to není příliš velký trapas. Šéf nám několikrát nezapomněl připomenout, že na našem výkonu závisí i jeho další řízení na závody! :-D Tak hlavně, že nejdem na start pod tlakem a jsme všichni úplně v pohodě!

Útok se snažíme jít na jistotu, k terčům si i podle poslechu vody trochu zpomalujem, ať klekáme akorát a nečekáme... sednem.... a stříknem. Jako vážně? Vážně jsme to stříkly obě!? Očekáváme čas nejlíp nějakých vysokých 16s (možná 17s)... Takže pohled na časomíru 16:03 LP (16:00 PP) je neuvěřitelný!!!

Obrovská radost nás neopustila ani po parádním čase holek z Chrášťan. Bereme druhé místo! Juchů! Voláme to našemu nemocnému mimoňovi a radujem se!

Taky ovšem myslíme na tým Radíkova na Přerovsku v Rychlově. Snad jim to v našich starých dresech sluší :-) Slyšely jsme, že se tam po našem mimoňském R-týmu všem stýskalo... soupeři nás prý chtěli/y na startu :-) Chápeme, že dalši očekávání, co mimoni zase předvedou zábavné je... ale (pro diváky) bohužel ➡ jiná verze Radíkova to zvládla bez našich obvyklých blbin a vyběhly parádně druhé místo!!! Nakonec se dozvídáme, že holkám neprošel jejich košík :( a chuděry musely běžet s cizím... (kruciš kruciš....už zase ten košík?... ). Tímto moc děkujeme nejen SDH Kozmicím, ale i holkám z Potštátu za ochotné zapůjčení koše.

Večer decentně oslavujeme v párty stanu, utvrzujeme mezitýmovou spolupráci, srkáme z "ohnivého poháru" ...

Ohnivý pohár zde!

... a doufáme v podobně naladěné nedělní výsledky.

Doufáme marně. Nedělní útok z prvního startovního místa má pro nás obrovské výhody, ale jak jsme zjistily, nese s sebou i jistá rizika. Míša PP sraženo v čase okolo 16:30s.... a já na LP? ....stříkám nekonečně dlouho...v hlavě milion myšlenek (Proč to nechce spadnout? Jsem blízko a rovně :-D Je to tou hadicí? Měla jsem běžet s jinou!? To není možný! Proč to pořád běhám...že se na to nevykašlu...no já snad uhnu z toho terče a balím to!.... )

Do toho slyším pokřiky poradců nahoru, dolů a pak něco neidentifikovatelného až mne konečne přišel vysvobodit parťák z Prchalova a oznámil, že terč je dávno dole (nesepla časomíra) .... Úleva, ale zaroveň "néééé"....půjdem znovu. V druhém opakovaném pokusu jsme šly všechny svižněji... a možná? se nám to stalo osudným. Pořádně přesně nevíme, jak se to událo, ale vylítlý rozdělovač a šíleně stažené céčko vyrvalo Míši PP proudnici z ruky ➡ NP.

 

Je nám to vážně líto, nechtěly jsme taktizovat (neboť to prostě neumíme) a chtěly jsme jít klasický útok...na jakékoli body :-) Ale jednou proběhlá trať nám dodala asi víc jistoty, než jsme potřebovaly. Snad se z toho nějak poučíme?

A jestli jste dočetli až sem! Tak na závěr - DĚKUJEME všem za podporu a pomoc! Za rady a tipy na závodní dráze, za pomoc s materiálem, za mezihasičckou spolupráci s SDH Kozmice!!! a Potštát, za slova chvály i útěchy, za povzbuzování u trati!!! i telefonické a smskové!

A jmenovitě V. Hynčicovi/šéfovi za řízení auta, opravení mašiny atd. atd.

VAŠI MIMONI 2016

 

A to vše, protože: